דיקור סיני לכאבי-גב

דרך טבעית מהירה ויעילה להיפטר מהכאב

 

דיקור סיני הוא הפתרון הטוב ביותר לכאבי גב:
גם לכאבים חדשים ואקוטיים, וגם לכאבי-גב כרוניים שנמשכים כבר זמן רב
 
 
יתרונות הדיקור הסיני לכאבי-גב:
  • יגרום לך להקלה משמעותית ומהירה בכאב, ברוב המקרים כבר במשך הטיפול עצמו
  • יאפשר לך לנוע ללא כאב וללא חשש 
  • פתרון טבעי לחלוטין שלא יגרום לך לתופעות לוואי 
  • יעילות הדיקור הסיני בהקלת כאבי גב הוכחה מדעית במספר רב של מחקרים 
  • את הטיפול יעניק לך מטפל מומחה בעל נסיון קליני רב 
  • מלבד ההקלה בכאב, הטיפול ישרה עליך תחושת רגיעה, שלווה ורעננות

"כבוד הוא לי להמליץ על טיפול אצל שי בקליניק. לאחר ההריון הראשון שלי (לפני 4 שנים) סבלתי מכאב בחוליות העליונות בגב, שלו לא מצאתי מזור. באותה תקופה, מרוב כאבי גבלא יכלתי למצוא תנוחה לישון, אפילו לא יכלתי להישען על גב הכיסא. כל נגיעה קלה בגב גרמה לכאבים מטרידים מאוד. פניתי לרופאים שלא יכלו לתת לי טיפול תרופתי בשל ההנקה, ופיזיותרפיה גבתה ממני אז מאמץ גדול מידי. הגעתי לשי ספקנית מאוד אך מוכנה לנסות הכל. לאחר הטיפול הראשון חשתי הקלה משמעותית לכמה ימים, אך לאחר קצת פחות משבוע הכאב חזר. הייתי מיואשת – אפילו לא התקשרתי לשי. הרגשתי שזה משהו שאני צריכה ללמוד להשלים איתו. אבל המקצועיות של שי לא אכזבה והוא התקשר אלי – שאל אותי איך אני מרגישה והציע לי טיפול נוסף. הגעתי שוב והפעם ההצלחה היתה מלאה. יום לאחר הטיפול הפסקתי להרגיש את הכאבים והם לא חזרו מאז, גם לא בהריון שהיה אחר כך. כל חוויית ההנקה שלי השתנתה לחלוטין, הלילות התארכו, מצב הרוח, וכל היבט אפשרי אחר – הכל השתפר. הייתי כל כך המומה מהעלמות הכאב – שבמשך שבועיים המשכתי ללחוץ על המקום שפעם כאב כדי לוודא שאני לא מדמיינת. אני ממליצה על שי מעל לכל ספק. מטפל מוכשר, נעים ומקצועי." 

ליהיא פרלמן-נחום

לקביעת אבחון טלפוני בחינם

מלאו את הפרטים שלכם בתיבות למטה, ואצור עמכם קשר בהקדם האפשרי

 

או חייגו 050-4777497

20% הנחה לחברי מועדון

אנטומיה ופתולוגיות שכיחות של הגב

הגב הוא החלק האחורי של גוף האדם. הוא מתחיל בחלק של הישבן מלמטה, ומסתיים בכתפיים ובעורף למעלה. במרכז הגב עובר עמוד השדרה הבנוי חוליות חוליות, שבתוכו שוכן חוט השדרה שמקשר בין המוח לבין שאר חלקי הגוף. מבני העצם הבולטים בגב הם: עצמות השכם (Scapula) ועמוד השדרה (Spine). השרירים הבולטים בגב הם שריר הטרפז (Trapezius) בחלקו העליון , שריר הגב הרחיב הגדול (Latisimus Dorsi) בחלקו האמצעי, הקוודרוטוס לומבריום (Quadratus Lumbarium) בחלקו התחתון, וקבוצת השרירים המייצבים את עמוד השדרה: השרירים הבין רוחביים (Intertransversesaii) , השריר המסודק (Multifads), וזוקפי הגב (Erector Spinae).

כאבי גב הינם שכיחים ביותר ופוגעים בכ – 85% מהאוכלוסיה ללא קשר בגיל, מין, עיסוק ומצב סוציו – אקונומי. הסיבות הגורמות לכאבי גב הן רבות ושונות וברוב המקרים קשה להגיע לאבחנה חד משמעית באשר להן. באופן כללי ניתן לחלק את הגורמים לכאבי הגב לגורמים שקשורים לעמוד השדרה עצמו ולכאלה שאינם קשורים ישירות אליו. הגורמים הנפוצים הקשורים בעמוד השדרה עצמו הם:

  • סקוליוזיס ,עקמת (Scoliosis): עיוות בעמוד השדרה שבא לידי ביטוי בסטיית חוליות הצידה תוך כדי פיתול. בצילום רנטגן עמוד השדרה יראה בצורת האות "C" או "S". העיוות יוצר חוסר איזון בחוזק ובאורך של המבנים השריריים שמשני צידי עמוד השדרה ,ובעקבות כך כאב.

  • כיפוזיס , גבנון (Kyphosis): עקמומית מוגזמת כלפי חוץ של עמוד השדרה, בד"כ בחלקו העליון, שיוצרת גיבנת. ברוב המקרים נובע מיציבה לא נכונה, שקל לזהות בגלל תנוחת הכתפיים השמוטות שאופיינית בה.

  • לורדוזיס (Lordosis): עקמומיות כלפי פנים של עמוד השדרה. באזור החוליות הצו ואריות והמותניות, דרגה מסויימת של קמירות היא תקינה. אך קמירות מוגזמת יכולה לצור מנח לא טוב של עמוד השדרה ובעקבותיו מתח שרירי רב שגורם לכאב, ולאורך זמן לורדוזיס מחוליות המותניות ייצור כיפוזיס בחוליות הצוואריות.

  • בלט/פריצת דיסק  (Disk Herniation): בין חוליות עמוד השדרה יש מבנה סחוסי שמכונה דיסק שבנוי משכבות של קרומים ובינהם נוזל צמיגי, ןתפקידו בלימת זעזועים לאורך עמוד השדרה.כאשר הלחצים המופעלים על הדיסק גדולים משהוא יכול לשאת, מתחילים בו שינויים ניווניים – שבאים לידי ביטוי במיקומו ביחס לחוליות. תחושת הכאב האופיינית למצב זה נוצרת בעקבות לחץ של הדיסק על מוצא העצבים מעמוד השדרה באותה חוליה ומכונה סיאטיקה או אישיאס (Sciatica), והוא כאב הכולל הקרנה מהגב לאורך הרגל, כשהמסלול המדוייק נקבע בהתאם לגובה החוליה הפגועה.

סיבות לכאבי גב שאינן קשורות בצורה ישירה לעמוד שדרה הן רבות ומגוונות וכוללות בעיות באיברים פנימיים: אבנים או בעיה אחרת בכליות תבוא לידי ביטוי ככאב חד בגב תחתון. אבנים, או בעיה אחרת בכיס מרה יכולה לבוא לידי ביטוי בכאב גב אמצעי בצד ימין. דלקת בטחול או בלבלב יכולה לבוא לידי ביטוי בכאב בגב אמצעי בצד שמאל. מלבד זאת יכולות להיווצר דלקות מקומיות בכל אחד מהמבנים השריריים בעקבות מאמץ מוגזם ,או חבלה, או תנועה לא נכונה, או "סתם" התפסות של אחד משרירי הגב.

 

כאב גב ברפואה הסינית

באופן כללי ניתן לומר שרוב מצבי הכאב ברפואה הסינית מאובחנים כבעיה בזרימה  - או של צ'י (אנרגיה), או של דם (חומר), מבחינים בינהם עפ"י חומרת הסימפטומים: בעיה בזרימה החופשית של הצ'י ( מה שמכונה - תקיעות של צ'י) מאופיינת בכאבים שהם יותר מפושטים ופחות נקודתיים, שיכולים גם לנוע ממקום למקום ובעוצמת כאב נמוכה עד בינונית. לעומת זאת תקיעות של דם מאופיינת בכאבים בעוצמה בינונית עד חזקה והם נוטים להיות מאוד ממוקדים ולא לנוע ממקום למקום.  

בעיני הרפואה הסינית האיבר העיקרי שאחראי  על הגב, ובעיקר על הגב התחתון, הוא הכליות וזאת משתי סיבות עיקריות: מצד אחד המיקום שלהן- הכליות יושבות בחלק התחתון של הגב וצמודות לשריר הקוודראטוס לומבריום, בחלק ניכר מהמקים זהו האזור המדויק של אותם כאבי גב עמומים וכרוניים שחלק כ"כ גדול מהאוכלוסיה סובל מהם.מצד שני, עפ"י התפיסה הסינית, הכליות אחראיות על כל מבני העצם בגוף- כולל עצמות האגן ועמוד השדרה, ולכן בעיות במבנים אלה משוייכות לחולשה של הכליות. כאב גב עליון וכתפיים, בעיקר באיזור השכמות, קשור הרבה פעמים לחולשה של הכבד או לבעיות נשימה כרוניות. מלבד הכליות גם לטחול ולכבד חשיבות בטיפול בכאבי גב. בעיקר במצבים שבהם הכאב קשור למבנים שריריים, ועוד יותר כשמדובר בכאבים באזור הגב האמצעי והעליון (באזור החוליות הטורקליות והסרביקליות). וזאת משום ששני האיברים האלו אחראים על יכולת בניית שריר (הטחול), ועל זרימה חופשית של צ'י (כבד) וכאשר יש בעיה כלשהי בתפקוד האיברים האלה ,הרבה פעמים זה יבוא לידי ביטוי ככאב. 

 

דיקור הוא אחד הכלים היעילים ביותר שידועים היום לטיפול בכאבי גב מכל סוג: גם אקוטיים שכוללים הקרנות (סיאטיקה), גם כאבים ממוקדים וגם כאבים כרוניים שנמשכים זמן רב.