דיקור סיני לכאב כתף

 

 

 

דף זה מוקדש לטיפול בבעיות כתף באמצעות דיקור סיני, והוא מורכב ממספר חלקים:

1. הקדמה כללית על כאבי כתף נפוצים והגורמים להם

2. השימוש בדיקור סיני לפתירת כאבי כתף

 

 

מפרק הכתף הוא מפרק מורכב מאוד בעל יכולות תנועה מגוונות מאוד, אבל יכולות התנועה הרבות באות על חשבון היציבות והחוסן של המפרק. עובדה זו בשילוב היות היד הכלי בו השימושי ביותר עבורנו, גורמות למפרק הכתף להיות פגיע יחסית, ובד"כ אם כבר נוצרת בו פגיעה, היא מציקה מאוד והטיפול בה עלול להמשך זמן רב.

הפגיעות הנפוצות בכתף הן:

פגיעה בשרירים המסובבים של הכתף: כדי לאפשר את המגוון העצום של תנועות שמפרק הכתף מסוגל לעשות ,הוא בנוי למעשה כמפרק חצי פתוח כאשר רוב המפרק בנוי למעשה מרקמות רכות – רצועות ושרירים אשר גם תומכים בו, וגם מאפשרים תנועה. קבוצת השרירים התומכים במפרק נקראים – השרירים המסובבים של הכתף (Rotator Cuffs)  וכוללים בתוכם את הסופראספינטוס (Supraspinatus), אינפראספינטוס (Infraspinatus) טרס מיינור (Teres Minor), ו – סאבסקפולריס (Subscapularis). הפגיעה הנפוצה ביותר בשרירים אלה היא "הצבטות" של הגידים שלהם בין עצם הבריח לעצם הזרוע, מה שיוצר דלקת וכתוצאה מכך כאב והגבלת תנועה, בעיקר בהרמה של הזרוע מעבר לגובה הכתף.

 

כתף קפואה: כתוצאה מפגיעה בשרירים המסובבים של הכתף ללא טיפול מתאים יכולים להיווצר שינויים ניווניים שכוללים  הדבקויות של רקמות בין הראש של עצם הזרוע והקפסולה, שגורמים להגבלת תנועה קשה וכאבים שמופיעים גם בלילה,ללא מאמץ. תופעה זו מאוד אופיינית לאנשים מבוגרים ולכן גם מכונה – " Fifty years old shoulder".

 

 

השימוש בדיקור סיני לפתירת הבעיה

בעיני הרפואה הסינית לבעיות כתף יש מספר סיבות, בהתאם למיקום האנטומי המדוייק: בעיות כתפיים באזור שיותר קרוב לצוואר (החלק הרוחבי של שריר הטרפזיוס) מה שמכונה "כתפיים תפוסות" נמצא תחת שליטת הטחול, בעיות שקשורות למפרק עצמו, או לשרירים המסובבים נמצא תחת שליטה של הכליות ומרידיאן המעי- הגס. עפ"י הרפואה היפנית בעיות בעלות אופי דלקתי שנמשכות זמן רב מעידות על חולשה של מערכת החיסון, ולעיתים חיזוק מערכת החיסון מסייע בזרוז החלמה של פציעות כתף. בהרבה מאוד מקרים כאבי כתפיים נובעים מחריקת שיניים, או נעילת לסתות במהלך הלילה - אצל הרבה אנשים שסובלים ממתח ואין להם דרך טובה לפרוק אותו, הגוף מגיב ע"י נעילת לסתות ו/או חריקת שיניים, ההפעלה המוגברת של שרירי המלעס יוצרת הפעלה משנית וארוכת טווח של שרירי הטרפז ובסופו של דבר גורמת לכאבי כתפיים. תופעה נוספת שיכולה ליצור כאבי כתפיים כרוניים היא בעיה בחימצון שרירי בכתפיים, הגורמים לכך יכולים להיות רבים ומגוונים: החל מבעיות בזרימת הדם בפלג הגוף העליון וכלה בבעיות ברמת החמצן עצמו בדם, כתוצאה מבעיות נשימה כגון אסטמה, או בעיות אחרות בכימיה של הדם

 
 

לקביעת אבחון טלפוני בחינם

מלאו את הפרטים שלכם בתיבות למטה, ואצור עמכם קשר בהקדם האפשרי

 

שם *

Email *

טלפון

פנייתך התקבלה בהצלחה! אצור עמך קשר בהקדם האפשרי

או חייגו 050-4777497