דיקור סיני לכאב מרפק

 

 

 

 

דף זה מכיל מידע על דיקור סיני לכאב במרפק, והוא מורכב ממספר חלקים:

1. הקדמה כללית על כאבים במרפק והגורמים להם

2. השימוש בדיקור סיני לפתירת כאבים במרפק 

 

 

 

 

המרפק הוא מפרק צירי שמחבר בין שלוש עצמות: עצם הזרוע (Humerus), עצם הגומד ועצם החישור (Radius,Ulna) המפרק עטוף במעטפת מייצבת שנקראת קפסולה ונתמך ע"י רצועות.

 

בעיות נפוצות במרפק

מרפק טניס  Tennis Elbow: השם העממי למצב רפואי שנקרא לטראל אפיקונדליטיס (Lateral Epycondlytis) שמשמעותו דלקת בזיז העצם החיצונית, מה שגורם לכאב בצד החיצוני של המרפק, שעלול גם להקרין כאב עד לכף היד.מצב זה נובע בד"כ משחיקה בעקבות פעולה חד גונית ורפטטיבית שיוצרת קרעים מיקרוסקופיים בגידים ובעקבותיהם דלקות חוזרות ונשנות, שיוצרות הצטלקויות של הרקמה, שיחד עם משעי סידן יוצרים הדבקויות שמחמירות את הדלקת ומפריעות בזרימת הדם לאזור, מה שגורם להחמרה נוספת של הדלקת ומאט את תהליך ההחלמה.
מרפק גולף  Golfer’s Elbow: השם העממי למצב רפואי שנקרא מדיאל אפיקונדליטיס (Medial Epycodlytis) שמשמעותו דלקת בזיז העצם הפנימית, שגורמת לכאב בצד הפנימי של המרפק, שיכול להקרין עד כף היד. זהו למעשה מצב דלקתי זהה למרפק טניס, עם אותם נסיבות וגורמים היוצרים דלקת, אך במקום בצד החיצוני של המרפק מדובר על כאב בצד הפנימי של המרפק.

 

 

השימוש בדיקור סיני לפתירת הבעיה

בעיני הרפואה הסינית התהליך שגורם בסופו של דבר למרפק טניס או גולף, מתחיל מפגיעה של גורם חיצוני במרידיאנים של היד. בדרך כלל הגורם הפוגע מורכב מרוח, לחות, וחום או קור. אם הקונסטיטוציה של האדם הנפגע חזקה, אז הוא יחוש כאבים ולאחר מספר ימים הגוף יצליח להתגבר על הבעיה בכוחות עצמו, והכאב יחלוף. אם הקונסטיטוציה לא כ"כ חזקה, או שהאדם לא נתן לעצמו מנוחה מספיקה, הכאב מתחיל "להשתרש" ובמקום לעבור לאחר זמן קצר, הוא מתקבע ונשאר לתקופה ארוכה. התיאור ברפואה הסינית של המצב הזה הוא שהגורם הראשוני שחדר, אותו שילוב של רוח-לחות-קור/חום, לא מסולק בהצלחה מהמרידיאנים ובעקבות כך נוצרת חסימה בתנועה החופשית של הצ'י שמורגשת בתור כאב. ההבדל מבחינת הרפואה הסינית בין מרפק גולף למרפק טניס הוא המרידיאנים החסומים: במרפק גולף החסימה היא בד"כ במרידיאני הלב, המעי הדק והמחמם המשולש. בעוד במרפק טניס המרידיאנים החסומים הם המעי-הגס והריאות.

בנוסף, בכל מקרה של בעיה בגפיים העליונות אני מקפיד לבדוק את אזור הצוואר והכתף. בהרבה מקרים ישנם שרירים תפוסים וקשים באזורים אלה, בעיקר שריר מסובב הראש (SCM) ושריר הסקלנאוס הקדמי, שכאשר הם תפוסים הם יוצרים לחץ על כלי דם ועצבים שעוברים מתחתם ויכולים לגרום להאטב בזרימת הדם אל הגפה הפגועה, ןעקב כך להאט את תהליכי ההחלמה הטבעיים של הגוף, או פשוט ליצור כאב שמקרין אל הגפה.

 

 
 

לקביעת אבחון טלפוני בחינם

מלאו את הפרטים שלכם בתיבות למטה, ואצור עמכם קשר בהקדם האפשרי

 

שם *

Email *

טלפון

פנייתך התקבלה בהצלחה! אצור עמך קשר בהקדם האפשרי

או חייגו 050-4777497